alergolog poznań

Alergolog

Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu szerokiego zakresu alergii, dostarczając indywidualnie dostosowane rozwiązania, aby poprawić jakość życia osób cierpiących na alergie.

Nasze usługi obejmują zaawansowane testy alergiczne, immunoterapię oraz personalizowane plany leczenia, które są opracowywane z myślą o każdym pacjencie. Rozumiemy, jak alergie mogą wpływać na codzienne życie, dlatego naszym celem jest nie tylko łagodzenie objawów, ale również długoterminowa kontrola i zapobieganie alergiom.

Nasz zespół wykwalifikowanych alergologów i personelu medycznego jest zawsze gotowy, aby udzielić wsparcia, informacji i opieki, jakiej potrzebujesz.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację, gdzie omówimy Twoje objawy, przeprowadzimy niezbędne testy i wspólnie wybierzemy najlepszą ścieżkę leczenia.  Zadbaj o swoje zdrowie i odzyskaj pełnię życia – razem znajdziemy drogę do lepszego samopoczucia.

Konsultacja alergologiczna w Poznaniu

Konsultacja alergologiczna w naszym Centrum Alergologii to pierwszy krok na drodze do odzyskania pełni życia bez ograniczeń narzucanych przez alergie. Podczas tego spotkania, nasi specjaliści dokładnie analizują Twój przypadek, biorąc pod uwagę historię choroby, styl życia oraz indywidualne objawy.

Każda konsultacja jest szansą na stworzenie spersonalizowanego planu leczenia, który nie tylko minimalizuje objawy alergii, ale również zmniejsza ich wpływ na Twoje codzienne życie. Wspólnie omówimy dostępne opcje leczenia, w tym możliwości zastosowania immunoterapii, która może znacząco zmniejszyć lub nawet wyeliminować wrażliwość na alergeny.

Testy alergologiczne w Poznaniu

Preprowadzamy specjalistyczne testy alergologiczne, mające na celu zidentyfikowanie substancji wywołujących reakcje alergiczne u pacjentów. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i doświadczonej kadrze medycznej jesteśmy w stanie zapewnić dokładną diagnozę i skuteczne plany leczenia dla osób cierpiących na alergie.

Diagnostyka chorób alergicznych

Testy skórne – na skórze przedramion, lub na plecach, nakładamy krople danego alergenu i „ zadrapujemy” każdą kroplę na skórze. Po 15-20 minutach mierzymy wielkość i zaczerwienienie odczynu. Wynik jest zaraz po odczycie. Do tego testu trzeba odstawić leki p/histaminowe ( przeciw alergiczne) i wapno na minimum 7 dni. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas!

W jakich problemach alergologicznych możemy pomóc?

Nasi specjaliści pomogą w m.in.:

 • Astma alergiczna
 • Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny)
 • Atopowe zapalenie skóry (egzema)
 • Alergia pokarmowa
 • Pokrzywka alergiczna
 • Alergia na leki
 • Alergia na jad owadów
 • Alergia na kurz domowy
 • Alergia na sierść zwierząt
 • Alergia na pleśnie
 • Alergia na pyłki roślin
 • Alergia kontaktowa
 • Alergia na lateks
 • Anafilaksja (reakcja alergiczna zagrażająca życiu)
 • Alergia na metale, takie jak nikiel

i nie tylko.

Ile kosztuje wizyta u alergologa?

Informacja o cenie konsultacji znajduję się w cenniku.

Informacje ważne dla pacjentów:

Testy skórne – na skórze przedramion, lub na plecach, nakładamy krople danego alergenu i „ zadrapujemy” każdą kroplę na skórze. Po 15-20 minutach mierzymy wielkość i zaczerwienienie odczynu. Wynik jest zaraz po odczycie. Do tego testu trzeba odstawić leki p/histaminowe ( przeciw alergiczne) i wapno na minimum 7 dni. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas!

Celem diagnostyki wyprysku kontaktowego, zmian skórnych, podejrzenia alergii kontaktowej, alergii na metale czy środki stomatologiczne, wykonuje się testy naskórkowe. Na skórę pleców nakleja się specjalne hipoalergiczne plastry  z odpowiednio przygotowanymi odczynnikami. Pacjent przychodzi na dwa odczyty po 48h i 72h. Do tego badania także musza być odstawione leki p/histaminowe i wapna na min 7 dni.

Pobieramy krew (nie z palca!) i wykonujemy  badania specyficzne IgE przeciw konkretnym alergenom- są zestawy oddechowe (inhalacyjne), pokarmowe, jady owadów, lateks, komponenty. Także można wykonać test ALEX. Do tego badania nie trzeba być na czczo, nie trzeba odstawiać leków p/histaminowych.

Badanie to wykonuje się celem diagnostyki m.in. astmy i POCHP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc). Przez jednorazowy filtr pacjent wykonuje odpowiedni wdech i wydech pod nadzorem pielęgniarki/pielęgniarza. Do próby rozkurczowej pacjent otrzymuje 200-400 mcg salbutamolu i po 15-30 minutach wykonuje się pomiar jeszcze raz. Lekarz interpretuje pomiar po odpowiednim obliczeniu parametrów.

Najlepiej, jeśli pacjent w dniu spirometrii nie przyjmuje leków wziewnych. Jeśli masz pytania – zadzwoń!

Badanie trwa min 1,5 h. Na początku wykonujemy testy skórne z lekiem, potem testy śródskórne – czyli podajemy lek cienką igłą tuż pod skórę. Badanie to wykonujemy po skierowaniu przez lekarza alergologa lub lekarza stomatologa.

DzieńTryb finansowaniaGodziny
poniedziałek
wtorekPłatne9.00-18.00
środa
czwartek
piątekPłatne12.00-18.00
DzieńTryb finansowaniaGodziny
poniedziałekPłatne9.00-18.00
wtorek
środaPłatne9.00-14.00
czwartekPłatne9.00-14.00
piątek

 

Teresa Suchańska - alergolog, pediatra

DzieńTryb finansowaniaGodziny
poniedziałek
wtorek
środaPłatne14.00-18.00
czwartekPłatne14.00-18.00
piątekPłatne9.00-13.00

Maciej Borucki - alergolog, pediatra

DzieńTryb finansowaniaGodziny
poniedziałek
wtorek
środaPłatne15.00-18.00
czwartek
piątek
side-view-happy-man-outdoors_23-2148613001
Centrum alergologii
Zarezerwuj termin wizyty